• +48 665 656 002
 • kontakt@serwis-samochodowy-katowice.pl

REGENERACJA FILTRA DPF, FAP SERWIS KATALIZATORY

REGENERACJA FILTRA DPF, FAP SERWIS KATALIZATORY

REGENERACJA FILTRA DPF/ FAP/ KATALIZATORY

Nasz serwis od wileu już lat zajmuje się serwisem filtrów DPF na terenie Katowic oraz dla wielu klientów z calego Śląska. Technologia w której procesie filtry odzyskują ponad 95% sprawności niemal do stanu fabrycznego pozwala nam pozycjonować się jako liderzy w branży na terenie województwa Śląskiego. Dajemy gwarancję na nasze usługi regeneracji, naprawy filtrów dpf jak również nasi fachowcy są w stanie doradzić jak uzytkować samochód, filtr aby spełniał swoją rolę przez wiele lat bez awaryjnie.

● nasza firma zajmuje się czyszczeniem filtrów cząstek stałych DPF wszelkiego rodzaju (także SCR) znajdujących się w samochodach osobowych, autobusach oraz innych pojazdach
● czyszczeniem filtrów DPF / FAP w rekordowo niskim czasie bo w  30 minut (pełny cykl czyszczenia).
● dajemy gwarancję na przywrócenie oryginalnej wydajności filtra DPF / FAP.
● każdy filtr cząstek stałych opuszczający nasz zakład jest poddawany testowi przeciwciśnienia przed i po cyklu, zapewnia nam to sprawdzenie rezultatów naszej pracy i natychmiastową kontrolę jakości
● nasza praca przebiega w procesie zamkniętym dlatego wszystkie pyły i pochodne procesów nie są wypuszczane poza nasz zakład

Regeneracja filtra DPF

Czyszczenie filtra DPF

Metody stosowane w naszej firmie to najwyższa jakość i wydajność procesów oraz gwarancja satysfakcji.

 1. Usuwanie osadów PM10
 2. Usuwanie osadów oleju
 3. Usuwanie osadów ceru
 4. Zachowanie filtra integralnego
 5. Zatrzymanie metali szlachetnych

W czasie procesu regeneracji filtra dpf

 1. Nie nacinamy filtrów
 2. Nie przepalamy filtrów
 3. Nie spawamy obudowy filtrów
 4. Nie korzystamy z chemii
 5. Wyczyszczony filtr DPF jest w 95% jak nowy!

● Do czego służą filtry DPF? Po co je wprowadzono do samochodów? Mają one zapewnić czystsze powietrze czyli zapewnić nam bezpieczeństwo, zmniejszyć ilość nowotworów oraz by emisja spalin mogła spełnić wymagania czystszego powietrza dla każdego. W szczególności dotyczy to dużych mocno zurbanizowanych miast takich jak Katowice.
● Uszkodzone filtry DPF mogą doprowadzić do kosztownych uszkodzeń silnika. Dotyczy to szczególnie nowoczesnych aut z silnikiem diesla.
● Jeśli filtr jest zanieczyszczony to silnik wymusza zwiększenie większej ilości paliwa aby temperatura gazów wylotowych była wyższa. Czyli przyczynia się do większego spalania.
● Silne zanieczyszczenie filtra DPF może w skutek zbyt częstego wymuszania procesu wypalania doprowadzić do rozrzedzenia w misce olejowej oleju i zmniejszyć jego właściwości smarne.
● W/W może doprowadzić do zatarcia silnika.
● Zatkany filtr DPF / FAP może uszkodzić uszczelkę od głowicy, uszkodzić turbosprężarkę oraz zawory EGR oraz elementy systemu dolotowego.

Kontrolka CHECK ENGINE jest kluczową informacją która kierowcy muwi iż filtr nie spełnia swojej roli. Dalsze użytkowanie może doprowadzić do poważnych awarii.

Profilaktyczna regeneracja filtra DPF / FAP jest rekomendowana co 80-100 tysięcy kilometrów.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wpsółpracą z terenu Katowic oraz okolic Śląskiej aglomeracji.

Ile kosztuje regeneracja filtr cząstek stałych?

Cennik regeneracja DPF/FAP
– auta osobowe – 499 zł, -netto (+VAT)
– auta dostawcze – 499 zł, -netto (+VAT)
– samochody ciężarowe/autobusy – 1190 zł, -netto (+VAT)– SCR  – 1400 zł, -netto (+VAT)

Zadzwoń