• +48 665 656 002
  • kontakt@serwis-samochodowy-katowice.pl

Wymiana rozrządu Katowice

Wymiana rozrządu Katowice

Rozrząd czyli niepozorny kawałek gumy to bardzo ważny element każdego samochodu. W niektórych samochodach może występować w formie łańcucha w innych w formie paska rozrządu. Wyjaśniamy poniżej jak i gdzie i co najważniejsze jak często należy go wymieniać oraz na co szczególnie zwrócić uwagę aby nasz samochód nie uległ poważnej awarii jaka może nastąpić w sytuacji zerwania paska rozrządu.

Kupiłeś nowy samochód z nieznanego źródła bez historii – KONIECZNIE WYMIEŃ ROZRZĄD.

Rozrząd czyli łańcuch lub pasek rozrządu do element przeniesienia napędu z wału korbowego na wałek lub/i wałki rozrządu. Jest on odpowiedzialny w sposób pośredni za proces napełniania cylindrów mieszanką cylindrów oraz wypuszczania spalin w przypadku zaworów wydechowych. Jakiekolwiek jego uszkodzenia może prowadzić do bardzo kosztownych naprawa dlatego warto dbać o regularne serwisowanie, wymianę oraz sprawdzanie stanu paska i łańcucha rozrządu.

Pasek, który nie zostanie wymieniony w terminie jego przydatności, może doprowadzić do nieprawidłowej pracy silnika oraz w sytuacji zerwania może doprowadzić do kolizji (w większości silników) w której wyniku tłoki mogą uderzyć w zawory i prze to mogą ulec uszkodzeniu. Taka sytuacja niejednokrotnie prowadzi do zniszczenia wałków rozrządu, panewek, głowicy oraz wału korbowego.

Ile kosztuje wymiana rozrządu?

Dla większości samochodów wymiana rozrządu to koszt miedzy 700,00 zł a 1500,00 zł. Cena oczywiście zależy od kosztu części oraz od złożoności procesu wymiany, rozbiórki karoserii samochodu oraz skomplikowania ustawień nowego paska rozrządu.

WAŻNE:

  • W czasie wymiany nie należy stosować tanich zamienników, gdyż różnica w cenie całościowej naprawy mechanicznej może wynieść 5-10%, a jakość chińskich zamienników jest niska.
  • W czasie wymiany należy również sprawdzić i ewentualnie wymianić
    • pompę wody
    • pasek wielorowkowy

 

 

 

 

admin

Zadzwoń