• +48 665 656 002
  • kontakt@serwis-samochodowy-katowice.pl

Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych

Hamulce stanowią podstawę bezpieczeństwa w każdym samochodzie. A zatem to jak o nie dbamy w dużej mierze  przyczynia się do bezpieczeństwa w naszych samochodach. Zużycie hamulców to również efekt czasu oraz sposobu jazdy czyli agresywności jaką używa się hamulca. Zależy od typu ruchy w jakim jest eksploatowany samochód czy jest to ruch miejski czy autostradowy. Zatem nie narażajmy się i swoich bliskich na niebezpieczeństwo i zadbajmy o stan hamulców w samochodzie.

Jaka jest żywotność kloców hamulcowych?

To zależy ale klocki renomowanych producentów przebywają dystanse od 15 000 do nawet 80 000 km. Najcześciej jest to miedzy 30 000 a 40 000 km. Ważne jest abyśmy w przypadku wymiany opon poprosili o kontrolę klocków i abyśmy byli w stanie samodzielnie wyznaczyć termin najbliższej ich wymiany.

Kto powinien znać najlepiej stan auta aniżeli każdy jego właściciel?

Mechanicy w czasie wymiany opon czy przy innych naprawach mechanicznych również mogą podpowiedzieć i wyjaśnić kiedy należy wymienić klocki hamulcowe.

Najczęściej jest to komunikat w stylu, za 10 tys. km zapraszamy na wymianę kloców do naszego warsztatu. I w znacznej większości jest to uczciwe postawienie sprawy/

Dlatego nie zapominajmy o wymianie i regularnych wymianach tarcz oraz klocków hamulcowych.

Bezpieczeństwo – to najważniejszy czynnik, którym powinniśmy się kierować dbając o nasz układ hamulcowy.

admin

Zadzwoń