• +48 665 656 002
  • kontakt@serwis-samochodowy-katowice.pl

Usługa odpalenia samochodu na kable Śląsk.

Usługa odpalenia samochodu na kable Śląsk.

Czym jest usługa odpalenia na kable?

Nadchodzi zima a zatem okres szczególnie trudny dla akumulatora w samochodzie. W skutek zimy mniej jeździmy samochodami, pokonujemy krótkie dystanse a akumulator na mrozie rozładowuje się znacznie szybciej. Co zrobić, jak się zachować gdy nasz rozrusznik słabo kręci lub akumulator wcale nie pozwala na jakikolwiek rozruch?

Ale od początku. Jeśli doszło do rozładowania twojego akumulatora w skutek:

  • pozostawienia samochodu na światłach
  • starzejącego się akumulatora, zazwyczaj powyżej 5 lat
  • pokonywania krótkich odległości miejskich z niskimi prędkościami
  • gdy auto nie było używane przez kilka tygodni

To warto się zastanowić gdzie może leżeć tego przyczyna. Jeśli wiemy dlaczego akumulator się rozładował to ważne abyśmy unikali takich sytuacji w przyszłości poprzez regularne ładowanie akumulatora prostownikiem w garażu, nie zapominali o światłach itp.

Jednym z często pojawiających się problemów jest również problem z alternatorem lub zniszczonym przewodem masowym, który odpowiada za przepływ prądu z alternatora do akumulatora w czasie jazdy.

Takie zardzewiałe połączenie osłabia przepływ prądu przez co akumulator się nie ładuje.

Jak sprawdzić gdzie leży problem? Jak nie nabrać się na wymianę akumulatora, która nie rozwiąże problemu? Kupimy nowy akumulator a on jak poprzedni po kilku dniach znów się rozładuje…

Poproś naszego pracownika o dodatkową usługę sprawdzenie alternatora co wykluczy bezsensowną wymianę dobrego akumulatora.

Statystyki mówią o tym że ponad 30% wymian akumulatora można uniknąć poprzez wymianę jednego przewodu masy. Już często same odrdzewienie przewodu pomoże w usunięciu problemu.

W niektórych samochodach, gdzie znany jest ten problem znajdują się miejsca gdzie można wykonać połączenie dodatkowej masy.

admin

Zadzwoń