• +48 665 656 002
  • kontakt@serwis-samochodowy-katowice.pl

Kiedy wymienić a kiedy ładować akumulator? Czy zawsze po pierwszym mrozie akumulator pada?

Kiedy wymienić a kiedy ładować akumulator? Czy zawsze po pierwszym mrozie akumulator pada?

Akumulator to kluczowy element silnika. Bez niego nie odpalimy samochodu a co za tym idzie nigdzie nie pojedziemy. Sytuacja robi się jeszcze gorsza zimą, kiedy spadające temperatury w znacznie szybszym tempie akumulator potrafi się rozładować.

A zatem co robić i kiedy wymieniać akumulator.

Długie trasy to najlepszy sposób aby dopilnować, że akumulator jest zawsze naładowany. Jeśli po odpaleniu silnika robimy 50-100km ciągiem ze średnią szybkością 80km/h to akumulator powinien być zawsze naładowany, chyba że awarię ma alternator, poluzował się lub skorodował kabel masy, pasek od alternatora się zużył itp.

Jednak 80% użytkowników samochodów w szczególności w czasach pandemii samochodu używa sporadycznie, na krótkich trasach do sklepu, pracy co jakiś czas a co za tym idzie akumulator nie ma szans się naładować po 5km jazdy ze średnią prędkością 40km/h co prowadzi do jego rozładowania.

Prostownik, ładowarka to urządzenie, które każdy kierowca powinien posiadać w domu a w czasie zimy przynajmniej raz powinno się doprowadzić do pełnego naładowania akumulatora.

Nawet nowoczesne samochody, z powodu chęci ograniczenia masy mają montowane akumulatory o małej pojemności a ilość elektronicznych urządzeń pracujących cały czas powoli zużywa nagromadzoną w nim energię co w konsekwencji prowadzi do braku MOCY na rozruch.

CO w sytuacji, gdy chcemy szybko wyjechać w trasę a akumulator padł? Wtedy warto skorzystać z usługi odpalania samochodu z kabli lub przy pomocy boostera.

Jednak po takiej usłudze albo należy wykonać długa trasę min 2-3h ze średnią prędkością 90km/h albo należy naładować akumulator w domu z pomocą ładowarki, prostownika.

Zbyt częste doprowadzenie akumulatora do całkowitego rozładowania może prowadzić w konsekwencji do jego uszkodzenia.

Jeśli szukasz usługi odpalenia samochodu kabli na ternie Katowic, Mysłowic, Mikołowa czy Tychów to zadzwoń.

Gwarantujemy uruchomienie twojego auta w przeciągu 1h od zgłoszenia!

+48 665656002

admin

Zadzwoń