• +48 665 656 002
  • kontakt@serwis-samochodowy-katowice.pl

Jak wykonać naprawy blacharsko – lakiernicze we własnym zakresie?

Jak wykonać naprawy blacharsko – lakiernicze we własnym zakresie?

Przeprowadzanie napraw blacharsko-lakierniczych nie jest wcale takie trudne, jak się to wydaje na pierwszy rzut oka. Nasz poradnik udowodni, że samodzielnie możemy pozbyć się niepożądanych wgnieceń, zadrapań oraz innych uszkodzeń blachy.

Jeśli sami zabierzemy się za naprawę, konieczne będzie zakupienie niezbędnych narzędzi. Jeżeli dobrze ocenimy stopień uszkodzeń, lepiej oszacujemy koszty naprawy (musimy brać pod uwagę materiały oraz narzędzia). Nasz poradnik porusza kwestie typowe dla uszkodzeń mechanicznych, ponieważ sposoby naprawy lakierniczej opisaliśmy już w poprzednim artykule.

Błotników lub maski czasem nie da się wyprostować- wtedy zaczynamy szukać za częściami zamiennymi w tych samych kolorach. Może się tak trafić, że nowy element nie będzie się w ogóle różnił od koloru naszego samochodu. Zamontowanie jej polegać będzie na odkręceniu starego elementu i zastąpienie go nowym. Efekt może być różny, jest uzależniony od tego, który lakier jest bardziej wyeksploatowany. To jednak niewielki problem – wystarczy przeprowadzić polerowanie by otrzymać oczekiwany kontrast.

Jeżeli będziemy mieli styczność z niewielkimi wgnieceniami – poradzimy sobie z nimi na własną rękę. Wykorzystamy do tego modne w ostatnim czasie przyssawki służące do prostowania blach samochodowych. Są one popularne, ale to nie oznacza, że nie mają wad. Mimo wszystko to dobre rozwiązanie. Wystarczy jedynie przymocować przyssawkę do powierzchni wokół wgniecenia. Potem przykładamy ją za pomocą dźwigni wywołując tym samym podciśnienie – blacha zostanie dzięki niemu wciągnięta. Po zdjęciu mechanizmu szybko dostrzeżemy, że efekt nie jest taki jakiego się spodziewaliśmy. Taka metoda sprawdza się w przypadku starych aut. Efekt jest uzależniony głównie od rodzaju blachy oraz lakieru. Zawsze warto poszukać swojej szansy.

Gdy naszym zadaniem jest naprawa zadrapań, przystępujemy do pomalowania zadrapanego miejsca.
Ważna jest tutaj kwestia umiejętnego doboru lakieru. Najlepiej jest zdemontować klapki od wlewu paliwa i zgłosić się z nim do punktu zajmującego się dorabianiem lakierów samochodowych.

admin

Zadzwoń