• +48 665 656 002
  • kontakt@serwis-samochodowy-katowice.pl

Dlaczego nie należy odpalać nowych samochodów z nowych samochodów.

Dlaczego nie należy odpalać nowych samochodów z nowych samochodów.

Sąsiad może pomóc z odpaleniem samochodu ale czasem lepiej, żeby tego nie robił. Poniżej kilka informacji jak robią to zawodowcy i dlaczego tak.

  1. Po odpaleniu samochodu alternator samochodu BIORCY czyli tego z rozładowanym akumulatorem dostaje informację o pustej baterii i rozpoczyna ładowanie akumulatora bardzo wysokim prądem. Rozładowany akumulator „na to pozwala” i prąd płynie. Jednak alternator poza akumulatorem BIORCY puszcza również prąd do akumulatora dawcy, przez tą krótką chwilę po starcie silnika. To w konsekwencji może prowadzić do nieprzewidywalnych w skutkach problemów z autem DAWCY.
  2. Taka sytuacja jak wyżej opisana nie ma miejsca w przypadku starszych aut, o prostej konstrukcji, dużo bardziej odpornej elektronice.
  3. Jak auta odpalają zawodowcy? Najczęściej z pomocą boostera czyli zewnętrznej baterii o bardzo dużym wydatku prądowym. Dzięki czemu nie ma szansy aby doszło do uszkodzenia auta dawcy – bo go nie ma!
  4. W przypadku tego typu zabiegu stosowane są akumulatory żelowe – głębokiego rozładowania co pozwala na wysokie prądy rozruchowe oraz możliwość użycia znacznej pojemności akumulatora, ma to znaczenie szczególne w przypadku samochodów z silnikiem diesla, które muszą trochę pokręcić.
  5. Ważna uwaga jest również taka aby NIE PODŁACZEĆ PRZEWODU MINUS DO MINUSOWEJ KLEMY tylko do metalowego elementu silnika. Pozwala to na uniknięcie iskry w momencie podłączania MINUSA co może skutkować np. zapłonem gazów czy innych silnie palnych substancji.
admin

Zadzwoń