• +48 665 656 002
 • kontakt@serwis-samochodowy-katowice.pl

Czego potrzebujesz, aby szybko uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem?

Czego potrzebujesz, aby szybko uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem?

Para działających przewodów rozruchowych wysokiej jakości min. 25mm2.

 • Pojazd z rozładowanym akumulatorem, który musi znajdować się w miejscu, w którym przewody rozruchowe mogą łatwo dotrzeć do akumulatora.
 • Inny pojazd z całkowicie naładowanym akumulatorem (unikaj samochodu hybrydowego lub elektrycznego, gdyż może to spowodować uszkodzenie).

Świadczymy całodobową pomoc drogową. Zadzwoń, odpalimy każdy samochód

Bezpieczne korzystanie z przewodów rozruchowych

Zanim spróbujesz uruchomić samochód, pamiętaj, że akumulatory wytwarzają łatwopalne gazy. Oto jak zachować bezpieczeństwo:
Sprawdź akumulator i przewody rozruchowe, pod kątem wycieków, przetarć przewodów i innych uszkodzeń.

Nigdy nie próbuj uruchamiać akumulatora, który wygląda na uszkodzony lub przecieka. Nie używaj uszkodzonych przewodów rozruchowych. Przestań używać przewodów rozruchowych, jeśli się nagrzeją.

Upewnij się, że dookoła jest bezpiecznie

Nigdy nie pal i nie pozwalaj, aby w pobliżu akumulatorów znajdował się otwarty ogień.

Przed rozpoczęciem zdejmij zwisające ubranie – np. szalik lub krawat – ponieważ może ono zostać wciągnięte przez ruchome części silnika. Nie pozwól, aby jakiekolwiek metalowe przedmioty dotykały akumulatorów samochodowych – może to spowodować iskrę, a nawet eksplozję akumulatora.

Uważaj na usunięcie przewodów rozruchowych

Przewodnik krok po kroku, jak szybko uruchomić samochód

Znajdź kogoś, kto ma samochód i chętnie Ci pomoże. Ich samochód musi mieć w pełni naładowany akumulator o takim samym napięciu jak Twój (zwykle 12 woltów).

 1. Ustaw oba samochody w rzędzie, na wprost siebie tak, aby ich akumulatory znajdowały się w niewielkiej odległości od siebie. Zaciągnij hamulec ręczne i wyłączone zapłony.
 2. Podłącz czerwony przewód rozruchowy. Użyj czerwonego przewodu rozruchowego, aby podłączyć dodatni zacisk (+) działającego akumulatora do dodatniego zacisku (+) rozładowanego akumulatora.
 3. Podłącz czarny przewód rozruchowy. Weź czarny przewód rozruchowy i podłącz go do ujemnego (-) zacisku działającego akumulatora.
  Następnie podłącz drugi koniec do punktu uziemiającego (nielakierowanego metalu na bloku silnika lub podwoziu) z dala od rozładowanego akumulatora i układu paliwowego.
 4. Silnik samochodu ze sprawnym akumulatorem powinien być włączony.
 5. Uruchom samochód z rozładowanym akumulatorem. Włącz silnik w samochodzie z rozładowanym akumulatorem.
 6. Ostrożnie odłącz przewody w odwrotnej kolejności do sposobu ich podłączenia (najpierw usuń czarny przewód z samochodu, a na koniec czerwony przewód z drugiego samochodu).
  Podczas odłączania upewnij się, że przewody nie stykają się ze sobą ani z żadnym samochodem.
 7. Nie wyłączaj silnika z rozładowanym akumulatorem.

Wezwij pomoc Jeśli Twój samochód nie uruchamia się, prawdopodobnie istnieje poważniejszy problem wymagający profesjonalnej pomocy.

admin

Zadzwoń